+48 667 67 00 13
Savoir-vivre przy stole, czyli sztuka spożywania posiłków. Część I.

Savoir-vivre przy stole, czyli sztuka spożywania posiłków. Część I.

Codziennemu spożywaniu posiłków nie poświęcamy dzisiaj tak długich przygotowań jak kiedyś - trochę brakuje mu bajecznej otoczki i szczypty magii, jaką znamy ze świątecznych spotkań przy stole. Codzienność to jednak brak wielogodzinnych starań, wielkiej niecierpliwości i zachwytu efektem - trochę szkoda, bo spożywanie posiłków, również tych nieodświętnych, powinno przebiegać w miłej atmosferze i z należytym szacunkiem.
Magiczna moc srebra - część II

Magiczna moc srebra - część II

W pierwszym tekście, który przeczytacie tutaj, sięgnęliśmy nieco do kart historii, na których zapisało się wiele dowodów na prymitywne, często nieopisane naukowo dobroczynne właściwości srebra. Jak z kolei kształtuje się współczesna wiedza? Jak przekłada się na codzienność?
Magiczna moc srebra - część I

Magiczna moc srebra - część I

O tym, że srebro to przede wszystkim kruszec, z którego powstaje piękna biżuteria, wie każdy. Ale jego dobroczynnych właściwości nie wszyscy są świadomi. Okazuje się, że srebro może pozytywnie wpływać na organizm człowieka.
Srebrne sztućce – piękne i zdrowe

Srebrne sztućce – piękne i zdrowe

Dlaczego masło i mleko przechowywane w srebrnych naczyniach zachowuje dłużej świeżość? To wszystko zasługa właściwości antyseptycznych srebra. Kruszec ten wykazuje zdolność do niwelowania liczby drobnoustrojów i grzybów. Dzięki srebrnym sztućcom zadamy nie tylko szyku, ale również zadbamy o higienę w życiu codziennym.
Pielęgnacja sreber

Pielęgnacja sreber

Marzysz o pięknej srebrnej lub posrebrzanej zastawie stołowej? Chcesz, aby ta zawsze wyglądała, jak tuż po zakupie i latami gościła na rodzinnym stole? Przede wszystkim musisz zadbać o jej prawidłową konserwację i pielęgnację.

Jak powstają sztućce Hefra

HEFRA to dzisiaj jedyny polski producent srebrnych i platerowanych sztućców. Cała produkcja, w dużej mierze oparta na ręcznej, rzemieślniczje produkcji, jest zlokalizowana w dolnośląskiej Legnicy, a przy tworzeniu zarówno sztućców, jak i ekskluzywnej galanterii stołowej wykorzystywany jest polski surowiec - srebro. Warto zatem dowiedzieć się, jak powstają sztućce, które towarzyszą nam codziennie, przez całe życie, i stanowią element kultury stołu, wokół którego gromadzi się rodzina.