Magiczna moc srebra - część II
W pierwszym tekście, który przeczytacie tutaj, sięgnęliśmy nieco do kart historii, na których zapisało się wiele dowodów na prymitywne, często nieopisane naukowo dobroczynne właściwości srebra. Jak z kolei kształtuje się współczesna wiedza? Jak przekłada się na codzienność?
Magiczna moc srebra - część I
O tym, że srebro to przede wszystkim kruszec, z którego powstaje piękna biżuteria, wie każdy. Ale jego dobroczynnych właściwości nie wszyscy są świadomi. Okazuje się, że srebro może pozytywnie wpływać na organizm człowieka.
Ponadczasowa klasyka, czyli świąteczna sesja Hefry
Jeśli śledzicie nas na Instagramie lub Facebooku pewnie widzieliście, że byliśmy na planie zdjęciowym świątecznej sesji naszej marki. Pracujemy nad czymś specjalnym co na pewno podsunie Wam ciekawe pomysły na prezenty na wiele lat. Sprawdźcie jak to wyglądało!
Srebrne sztućce – piękne i zdrowe
Dlaczego masło i mleko przechowywane w srebrnych naczyniach zachowuje dłużej świeżość? To wszystko zasługa właściwości antyseptycznych srebra. Kruszec ten wykazuje zdolność do niwelowania liczby drobnoustrojów i grzybów. Dzięki srebrnym sztućcom zadamy nie tylko szyku, ale również zadbamy o higienę w życiu codziennym.


Srebrny „Bocianek” – pamiątka na lata!
W czasach szybkich zakupów i częstej wymianie rzeczy trudno jest wybrać niebanalny prezent, który jest czymś więcej niż tylko „kolejnym przedmiotem”. Moda na srebro ma się bardzo dobrze, a początek srebrnej kolekcji sztućców może mieć miejsce już w kołysce.
Pielęgnacja sreber
Marzysz o pięknej srebrnej lub posrebrzanej zastawie stołowej? Chcesz, aby ta zawsze wyglądała, jak tuż po zakupie i latami gościła na rodzinnym stole? Przede wszystkim musisz zadbać o jej prawidłową konserwację i pielęgnację.
Jak powstają sztućce Hefra
HEFRA to dzisiaj jedyny polski producent srebrnych i platerowanych sztućców. Cała produkcja, w dużej mierze oparta na ręcznej, rzemieślniczje produkcji, jest zlokalizowana w dolnośląskiej Legnicy, a przy tworzeniu zarówno sztućców, jak i ekskluzywnej galanterii stołowej wykorzystywany jest polski surowiec - srebro. Warto zatem dowiedzieć się, jak powstają sztućce, które towarzyszą nam codziennie, przez całe życie, i stanowią element kultury stołu, wokół którego gromadzi się rodzina.



Jak powstała moda na patery?
Historia Warszawskiej Fabryki Platerów HEFRA swój pierwszy rozdział zaczęła pisać w początkach XIX wieku. Był to czas rozwoju polskich miast i bogacenia się społeczeństwa. Życie towarzyskie skupiało się przy stole podczas licznych obiadów, czy wykwintnych podwieczorków.