Srebrne sztućce – piękne i zdrowe
Dlaczego masło i mleko przechowywane w srebrnych naczyniach zachowuje dłużej świeżość? To wszystko zasługa właściwości antyseptycznych srebra. Kruszec ten wykazuje zdolność do niwelowania liczby drobnoustrojów i grzybów. Dzięki srebrnym sztućcom zadamy nie tylko szyku, ale również zadbamy o higienę w życiu codziennym.
Posrebrzana maselniczka "Fragetka"
Srebrne sztućce były w przeszłości zarezerwowane tylko dla najzamożniejszych. „Antybiotyk szlachty” zdobił suto zastawione stoły, skutecznie wspomagał utrzymywać świeżość produktów spożywczych, a także leczył. Obecnie srebrne sztućce są dostępne dla każdego. Już nie tylko wybrani mogą się cieszyć nietuzinkową urodą, ale również prozdrowotnymi właściwościami tego kruszcu. Nie jest to oczywiście lek na wszystko, ale praktyka i historia pokazują, że pomaga dbać o zdrowie.
Ciekawostką jest, że o specyficznych właściwościach srebra wiedziano już w starożytności, przechowując mleko i wodę w srebrnych naczyniach, by dłużej zachowywały świeżość. Ojciec medycyny, Hipokrates, leczył za pomocą srebra wrzody, a Rzymianie rannych żołnierzy. Kruszec pomagał przetrwać arystokracji w trudnych czasach wojen i zarazy. Srebrne sztućce i zastawy wówczas chroniły przed śmiercią najbogatszych.