Hefra Pobierz najnowszy katalog
Sztućce

Księstwo Warszawskie

sztucce srebrne hefra ksiestwo warszawskie

Antyczny ład i romantyczne uniesienia – sztućce z tej linii odzwierciedlają to, to co w początkach XIX wieku dominowało w polskiej kulturze: zamiłowanie do klasycystycznych form połączone z rozkwitającym romantyzmem. Mają wysmukłą linię i idealnie wyważone proporcje nawiązujące kształtem do popularnego w antyku liścia laurowego. Gładka powierzchnia trzonka dodaje im prostoty
i elegancji, dzięki czemu idealnie komponują się na każdym stole, na każdą okazję.

Srebro 925/Połysk | Platerowane srebrem 999, 60G/Połysk

zobacz-wiecej-w-sklepie

Rapsodia

hefra sztucce srebrne

Linia, asymetria, bogaty ornament – secesja także w sztuce użytkowej stała się także źródłem wyszukanych wrażeń estetycznych. Sztućce Rapsodia są tego najlepszym dowodem. Nawiązują do stylu Fin de Sielce, który triumfował w sztuce europejskiej pod koniec XIX wieku. Zdobi je motyw roślinny na wzór pękającego pąka. Ich wyszukana forma sprawia, że doskonale sprawdzają się na wystawnych przyjęciach.
Srebro 925/Oksyda | Platerowane srebrem 999, 60G/Połysk, Oksyda.

zobacz-wiecej-w-sklepie

Amerykański

amerykanski styl

Asymetria i prostota nawiązujące momentami do Art Deco, Sztućce mają wydłużone Trzonki udekorowane charakterystycznym motywem gałązki. Idealna na każdy rodzaj przyjęcia.
Srebro 925/Oksyda | Platerowane srebrem 999, 60G/Połysk, Oksyda.

zobacz-wiecej-w-sklepie

Aleksandra

kolekcja aleksandra

Natura tworzy najpiękniejsze formy. Dlatego wzór zdobią roślinne ornamenty o motywach kwiatowych. Sztućce mają wysmukłe trzonki i lancetowaty kształt. Delikatne, kobiece, a jednocześnie bardzo tradycyjne, pasujące na wszelkiego rodzaju rodzinne uroczystości.
Srebro 925/Oksyda | Platerowane srebrem 999, 60G/Połysk, Oksyda.

zobacz-wiecej-w-sklepie

Romański

romanski

Romańskie liliowe ornamenty z epoki wypraw krzyżowych równie pięknie prezentują się na sztućcach Hefry. Ich trzonki zakończone delikatnym szpicem, oplecione są wąską wstęgą z motywami roślinnymi i spięta u nasady trójlistną palmetą. W towarzystwie tych sztućców doskonale smakuje każdy rodzinny posiłek
Platerowane srebrem 999, 60G/Oksyda.

zobacz-wiecej-w-sklepie

Carmen

hefra carmen

Hiszpańska fantazja rodem z opery Bizeta. Barokowa forma połączona z naturalistycznie grawerowanymi gałązkami i kwiatami – to wszystko można znaleźć w sztućcach Carmen. Ich trzonki mają kształt lekko rozszerzającej się listewki udekorowanej charakterystycznym ornamentem kwiatowym. Znakomicie komponują się z kolorową galanterią stołową. Idealne na wykwintne przyjęcia wydawane na świeżym powietrzu.
Platerowane srebrem 999, 60g / Oksyda

zobacz-wiecej-w-sklepie

Wschodni

hefra styl wschodni

Delikatne wschodnie motywy charakterystyczne dla tych sztućców to połączenie europejskiego kunsztu tworzenia platerów z magią ornamentu. Ich trzonki mają kształt lekko rozszerzającej się listewki. Zdobione drobnym ornamentem roślinno – kwiatowym, rozdzielonym wąską, gładką powierzchnią na dwie części. Znakomicie komponują się na suto zastawionych stołach.
Platerowane srebrem 999, 60G/Połysk, Oksyda | Stal nierdzewna 18-10/Połysk. | Srebro 925/ Oksyda

zobacz-wiecej-w-sklepie

Angielski

angielski styl hefry

Zainspirowane srebrami wywodzącymi się z ojczyzny platerów. Mają w sobie lekkość zdobień kwiatowych i angielskie poczucie harmonii w sztuce. Wysmukłe trzonki, zakończone łagodnym odlewem, zdobione są gałązką z różnym pękiem kwiatowym. Idealne na kameralne przyjęcia i na popołudniową herbatę.
Platerowane srebrem 999, 60G/Połysk | Stal nierdzewna 18-10/Połysk.

zobacz-wiecej-w-sklepie

Spaten

Sztućce Spaten to prawdziwy Stradivarius sztuki użytkowej. Ich trzonki nawiązują do popularnych w XIX wieku modeli o rozszerzonych uchwytach w kształcie skrzypiec. Proste w kształcie i szlachetne w proporcjach są doskonałym dopełnieniem stołu osoby ceniącej czystość formy.
Platerowane srebrem 999, 60G/Połysk | Stal nierdzewna 18-10/Połysk.

zobacz-wiecej-w-sklepie

Toskania

hefra sztucce toskania

Wzór zdobiony bogatym ornamentem o motywach kiści winogron. Swoją lekkością i ażurowym wyglądem stanowi doskonałe dopełnienie przyjęcia w domu i biesiadowania w ogrodzie.
Platerowane srebrem 999, 60G/ Oksyda.

zobacz-wiecej-w-sklepie

Północny

Delikatne, ale zdecydowane w formie. Z pozoru proste, ale dopracowane w każdym najdrobniejszym szczególe. Smukła linia, wyraźnie zarysowane wykończenia, brak ozdobników, idealnie wyważone proporcje – wszystko to sprawia, że te sztućce doskonale komponują się zarówno na nowoczesnym, jak i klasycznie udekorowanym stole.

Platerowane srebrem 999, 60-150g/satyna.

zobacz-wiecej-w-sklepie

Francuski

styl francuski sztućce srebrne

XIX-wieczne przedmioty w stylu Ludwika Filipa i platery Frageta z początków XX wieku to dowód, że francuski szyk i wyczucie stylu zyskały uznanie także w sztuce użytkowej. Sztućce te mają trzonki o powabnym kształcie udekorowane wkomponowaną w zwieńczenie palmetą. Można je podawać na specjalne okazje i skromniejsze uroczystości.

Platerowane srebrem 999, 60-150g/połysk, stal nierdzewna/połysk.

zobacz-wiecej-w-sklepie

Wenus

Przypominają swoim kształtem wzór Księstwo Warszawskie. Eleganckie i proste, o wysmukłej linii i gładkiej powierzchni. Ich idealnie wyważone proporcje nawiązują do popularnego w antyku kształtu liścia laurowego. Są bardzo wygodne w użytku, nawet tym codziennym.

Stal nierdzewna/połysk.

zobacz-wiecej-w-sklepie